schody nozycowe

Bezpieczne drabiny na strych, czyli jakie?

Jeżeli już zdecydowałeś się na to, że na poddasze Twojego domu będzie prowadzić specjalna drabina, czyli tzw. składane schody strychowe, to możesz teraz zastanawiać się, który model będzie odpowiedni. Na pewno nie będziesz zwracać uwagi tylko na wygląd, ale również na bezpieczeństwo.

Pod względem samej estetyki możesz wybrać albo drewniane schody strychowe, albo metolowe, a nawet bardzo nowoczesne automatyczne, które obsługuje się zdalnie przy pomocy pilota. W kwestii bezpieczeństwa też masz kilka ciekawych rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę.

Wartym uwagi rozwiązaniem są stopnie, które są większe od standardowych, czyli wystają poza policzki drabiny. Stąpając po nich, chodzimy zdecydowanie pewniej, a wnoszenie lub znoszenie nawet wielkich gabarytowo pudeł nie stanowi większego problemu. Innym dodatkiem, w który warto zainwestować przy zakupie drabiny na strych, jest poręcz. Zamontowanie jej znacząco podnosi komfort wchodzenia na strych, a także wpływa na nasze poczucie bezpieczeństwa.

Profesjonalne schody strychowe zostały zaprojektowane tak, by były w pełni bezpieczne. Przed stworzeniem konkretnego modelu przeprowadza się wiele badań i testów bezpieczeństwa, a każdy z nich musi spełniać odpowiednie normy i posiadać ważne certyfikaty. Wbrew pozorom korzystanie ze schodów strychowych jest bardzo bezpieczne.

Categories: Schody na poddasze, Schody na strych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *