schody nozycowe

By wnętrza się wyróżniały

Urządzanie wnętrz to bardzo wciągające, a jednocześnie wymagające sporej kreatywności zajęcie. Dziś, kiedy praktycznie cały czas pojawiają się coraz to nowe strony poświęcone wnętrzarstwu i przybywa branżowych pism wcale nie tak łatwo jest stworzyć efektowne, a jednocześnie oryginalne i funkcjonalne wnętrza. Zamiast jednak silić się na wyszukiwanie coraz to nowych rozwiązań, którym daleko do funkcjonalności, lepiej skupić się na to, co w domach najbardziej oczywiste.

Okazuje się, że przepiękną ozdobą salonu może stać się wspaniale oprawione okno. W przedpokoju taką samą rolę mogą pełnić schody. Jak osiągnąć taki efekt?

Jeszcze kilka lat temu projektanci wnętrz eksperymentowali przede wszystkim z kształtem samych stopni, dziś coraz częściej starają się dopracować poręcze na schody. Te idealne powinny się wyróżniać – zachwycać albo minimalizmem albo prostotą. Wszyscy jednak są zgodni jeśli chodzi o dobór materiałów. Zdecydowanie najładniejsze są poręcze schodowe wykonane z drewna, można też skusić się na bardziej nowoczesne poręcze na schody wykonane z metalu lub połączenia metalu i drewna.

Stylowe schody można dziś tak samo umieścić w holu, ale z powodzeniem mogą one znaleźć się tez przy ścianie jednej z salonowych ścian. Warto też poeksperymentować z szafami, półkami lub w pobliżu schodów albo w przestrzeni pod nimi umieścić domową bibliotekę.

Categories: Schody na poddasze, Schody na strych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *