schody nozycowe

Co z transportem schodów do domu?

Proste schodki strychowe każdy z nas może zakupić, czy to wybierając się do sklepu, czy też korzystając z ofert, jakich pełno w Internecie. Nie trzeba jednak specjalnie się martwić tym, że konstrukcja taka będzie trudna do przetransportowania. Co prawda nie poradzimy sobie bez jakiegoś środka lokomocji, ale tak naprawdę wystarczyć nam może zwykły wózek, ponieważ elementy takie nie zajmują bardzo wiele miejsca i są dokładnie złożone w specjalnie do tego celu przygotowanej skrzyni. Musimy jednak pamiętać, że mówimy o schodkach prowadzących na strych.

Najprostsze konstrukcje to kilka segmentów z deskami pionowymi i poprzecznymi stanowiącymi stopnie. Całości dopełnia klapa, która to służy do zamknięcia włazu. Dodatkowo należy wspomnieć o możliwości złożenia takich schodów. Przypuśćmy, że omawiamy drewniane schody strychowe. To, iż konstrukcję taką możemy złożyć nie oznacza, że ją mamy rozmontować. Poszczególne elementy można zsunąć ze sobą, czy też bardziej konkretnie złożyć, bez demontowania ich. Wówczas to poręcze na schody tego typu są zbędne i dlatego w tak prostych rozwiązaniach się ich nie stosuje.

Poruszamy tu temat schodków przypominających drabinki, a te najlepiej sprawdzają się w przypadku, kiedy nasz strych to pomieszczenie nieużytkowe, gdzie zapuszczamy się raczej rzadko. Koszt takich segmentów to około 300 do 500 zł. w zależności od rozmiaru produktu.

źródło: http://schody.velset.pl/

Categories: Schody na poddasze, Schody na strych, Włazy na poddasze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *