schody nozycowe

Dobre schody na strych. Co świadczy o ich jakości?

Ze względu na to, że na rynku pojawia się coraz więcej nowych modeli schodów strychowych, to większość z nas może mieć problem z wyborem jednego, konkretnego rodzaju. Na jakie cechy warto zwrócić uwagę, by wybrać dobry, trwały i niezawodny produkt?

Porównując np. schody strychowe drewniane różnych producentów, zazwyczaj sam wygląd danego modelu mówi nam bardzo niewiele. Większość z nich prezentuje się dość podobnie, co nie ułatwia wyboru. Najczęstsza różnica tkwi w dodatkach. Dobre egzemplarze są wyposażone w specjalne poręcze na schody lub barierki, które ułatwiają poruszanie się po drabince, a także wpływają na większe bezpieczeństwo. Oczywiście młode i sprawne osoby nie potrzebują takiego wspomagania, dlatego większość profesjonalnych sprzedawców traktuje poręcze schodowe jako dodatek, który można zakupić lub nie. Ogólnie rzecz ujmując, jeżeli do danego modelu schodów drewnianych mamy możliwość dokupienia barierki lub poręczy, to warto brać go po uwagę.

Kolejnym elementem świadczącym o jakości danego modelu jest system mocowania czyli dobry zamek, najlepiej metalowy, stabilny mechanizm otwierający, który działa lekko, silne, profesjonalne śruby. Nie bez znaczenia jest też jakość samego drewna, z którego wykonano drabinkę. Materiał nie powinien posiadać sęków, a najlepiej gdy jest dobrze wyszlifowany.

źródło: http://schody.velset.pl

Categories: Schody na poddasze, Schody na strych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *