schody nozycowe

Drewniane schody strychowe

W budownictwie jednorodzinnym oprócz pomieszczeń takich jak pokoje, kuchnia, łazienka, garaż przeważnie mamy do czynienia ze strychem nieużytkowym – nie zamieszkalnym. Na taki strych nie wchodzimy raczej zbyt często. Robimy to sporadycznie i nie opłaca się budować drogich i zajmujących dużo miejsca schodów stacjonarnych. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj chowane w stropie drewniane schody strychowe, które zapewnią nam bezpieczny dostęp do pomieszczenia strychowego i jednocześnie będą zapewniały dobrą termoizolację i szczelność między pomieszczeniami.

Do dyspozycji mamy dwie podstawowe konstrukcje drewnianych schodów strychowych, które różnią się od siebie sposobem rozstawiania i składania.Jeden typ drewnianych schodów strychowych to schody składane, drugi to schody wysuwane. Zarówno pierwszy jak i drugi typ schodów spełnia swoją rolę, umożliwia bezpieczne wejście i zejście ze strychu jak i bardzo dobrze termo izoluje strych i pomieszczenie znajdujące się bezpośrednio pod nim.

Producenci stosują do produkcji najnowsze technologie, które sprawiają, że montaż takich schodów wykonywany nawet samodzielnie nie sprawia większych problemów i przebiega sprawnie i szybko. Także późniejsze użytkowanie takich drewnianych schodów strychowych nie sprawia żadnych trudności. Zastosowane rozwiązania techniczne pozwalają na szybkie, łatwe i bezpieczne składanie i rozkładanie.W śród uznanych producentów takich schodów znalazły się między innymi takie firmy jak FAKRO, VELUKS czy też OPTISTEP.

Categories: Schody na strych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *