schody nozycowe

Drewno jako materiał do schodów strychowych

Jakie schody najładniej się prezentują? Wiele zależy tu od całej konstrukcji, a zatem ich designu, fasonu (kształtu, bryły itp.), jednym słowem wyglądu, ale też ich usytuowania. Nie mniej istotny okaże się tu materiał i tak na przykład drewniane schody strychowe będą się prezentować niezwykle efektownie. Oczywiście nie musi być tak, że cała konstrukcja została wykonana z drewna, ale przykładowo stopnie są tu drewniane, co jest właśnie bardzo częstym rozwiązaniem przy schodach.

Oczywistym jest tu też fakt, że konstrukcja, jaką to są drewniane schody strychowe nie powinna skrzypieć, co nie tylko jest odgłosem, który to przeszkadza, ale także zwiastującym, że być może konstrukcja nie jest wystarczająco solidna. Na stopniach takich schodów drewnianych i to nawet tych prowadzących na strych można rozłożyć chodniczek, który to dodatkowo wpłynie na wizerunek, ale tu też trzeba mieć dobre oko, bo takie rozwiązanie nie zawsze wyjdzie na korzyść.

W przypadku kiedy to mówimy o schodach strychowych segmentowych, przypominających nieco swym wyglądem drabinkę, taki chodnik jest praktycznie niemożliwy. Tego typu konstrukcje są zawsze wyposażone w kilka stalowych elementów, choć sama rama stanowi drewno. Wzmacniają one niektóre łączenia i stanowią mechanizm  wykorzystywany przy składaniu i rozkładaniu schodków.

źródło: http://schody.velset.pl

Categories: Schody na poddasze, Schody na strych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *