schody nozycowe

Poręcze z PCV

W przypadku schodów mówimy o różnych materiałach i tak samo jest odnośnie balustrad, oraz poręczy. Poręcz może być wykonana między innymi z PCV. Wówczas to mówimy o tworzywie sztucznym. Warto też nadmienić, że niekiedy poręcz jest jednolitą konstrukcją wraz z balustradą i ewentualnie tylko części wewnętrzne takiej balustrady odróżniają się od reszty poprawiając estetykę konstrukcji. Tu jednak mamy bardzo dużą dowolność.

Całość może być wykonana z jednego materiału, lub też kilku różnych, ale kiedy to wspominamy o tworzywie sztucznym mamy pewność, że tego właśnie typu poręcze na schody świetnie się też sprawdzą na zewnątrz, czy nawet przy pomieszczeniach gospodarczych. Co prawda każda dobrze wykonana poręcz będzie tu wytrzymała, ale te z PCV, oraz metalu będą wówczas jeszcze bardziej odporne na wszelkie niepożądane skutki.

Warto też nadmienić, że takie poręcze schodowe wykonane ze stali przewidują tu materiał hartowany, nierdzewny. Można jeszcze dodać, że możemy też zwrócić uwagę na wzornictwo, kształt i kolor takiej poręczy, ale również istotne jest tutaj to, aby zapoznać się z prawem budowlanym. Jest bowiem tak, że nawet poręcze muszą spełniać pewne normy, szczególnie jeżeli mówimy o schodach w budynkach użyteczności publicznej tak wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nie inaczej jest w przypadku balustrad.

Categories: Poręcze do schodów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *