schody nozycowe

Schody na poddasze – bezpieczeństwo

Jeżeli stoisz przed wyborem konkretnych schodów na poddasze, to pamiętaj o tym, że najważniejsza jest ergonomia i bezpieczeństwo. Kwestie wizualne pozostaw do późniejszych rozważań, ponieważ w dzisiejszych czasach coraz więcej firm proponuje wiele ciekawych i gustownych modeli, więc wybór jest ogromny. Pamiętaj o tym, że przechodzenie z jednego poziomu na drugi jest dla człowieka nawet kilka razy trudniejsze niż spacer po płaskiej powierzchni, dlatego dla jeszcze większego bezpieczeństwa zainwestuj w dobre poręcze schodowe.

Optymalny kąt nachylenia schodów najczęściej wynosi około 30 stopni. Został wyznaczony po przeprowadzeniu wielu badań psychologicznych i fizycznych na kilku grupach osób w różnym wieku. W przypadku schodów na poddasze przyjmuje się często inną wartość, ponieważ również sposób wchodzenia jest trochę odmienny. Dostanie się na drugie piętro przy pomocy schodów na poddasze może się wydawać mało komfortowe, ale w rzeczywistości takie nie jest. Jednak niektóre osoby wymagają, by zastosować poręcze na schody właśnie dla własnego lepszego samopoczucia, zapominając o tym, że mogą one pełnić również rolę ozdobną.

Profesjonalni producenci sprzedają doskonałe poręcze schodowe, które charakteryzują się idealną formą, wyjątkową wytrzymałości, ciekawym wyglądem i doskonałym wykończeniem nawet najdrobniejszych elementów.

źródło:schody.velset.pl

Categories: Schody na poddasze, Schody na strych, Włazy na poddasze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *