schody nozycowe

Schody strychowe – instalacja

Montaż schodów strychowych może przynieść wiele problemów osobom, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy, dlatego w dzisiejszym artykule przedstawimy najistotniejsze informacje, które warto przyswoić przed samodzielną instalacją.

Schody nożycowe montuje się podobnie do schodów segmentowych z drewnianą lub metalową drabinką. Przygotowania rozpoczynamy od wyboru konkretnego miejsca w strychu, gdzie będzie znajdował się właz. Trzeba pamiętać, że dobry montaż schodów strychowych to w efekcie proste i szybkie składanie i rozkładanie drabinki, dlatego warto temu poświęcić odpowiednią ilość czasu i nie robić niczego pośpiesznie. Bardzo ważne jest to, by właz był w odpowiednim miejscu. Znajdując się na poddaszu, powinniśmy posiadać pewną przestrzeń do obrócenia, ponieważ niejednokrotnie będziemy tam wchodzić z jakimś większym pudłem. Kolejną kwestią, o której należy pamiętać jest to, że zarówno schody nożycowe, jak i segmentowe posiadają właz o standardowych rozmiarach, który potrzebuje trochę więcej przestrzeni na montaż. W związku z tym dziura w stropie, którą przygotowujemy na właz nie może być co do milimetra równa z powierzchnią klapy. Trzeba to jak najdokładniej oszacować i przeliczyć.

Warto mieć na uwadze również to, że klapa powinna pasować kolorystycznie do sufitu lub się znacząco odznaczać, więc najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie montaż schodów strychowych jeszcze przed ostatecznym malowaniem.

źródło: http://schody.velset.pl/

Categories: Schody na poddasze, Schody na strych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *