schody nozycowe

Szczelność schodów strychowych

Spośród schodów strychowych dostępnych w ofertach wielu producentów można wybierać różne rodzaje, które będą zasadniczo się różniły po prostu w kwestiach konstrukcyjnych. Będą to zatem różnice polegające przede wszystkim w kwestii takiej jak montaż schodów na strych, jak również przy późniejszym korzystaniu z nich.

Są dostępne opcje z wysuwanymi bądź też rozkładanymi schodkami, wszystko jest zależne od wyboru i możliwości konstrukcyjnych oraz tego, na co można sobie pozwolić w danej przestrzeni. Jedną z podstawowych kwestii, jaka ma ogromne znaczenie właściwie w przypadku wszystkich elementów wyposażenia jest bezpieczeństwo, gdzie bardzo ważny jest montaż schodów strychowych z zachowaniem wszystkich przepisów.

Jednak istotną sprawą jest również szczelność schodów na strych. Chodzi zatem o to, by z góry w razie wystąpienia jakiejś awarii nic nie przeciekło, choć jest to bardzo rzadkie. Warto jednak pomyśleć o schodach na strych w kontekście zabezpieczenia przed ewentualnym ogniem, czyli jako zabezpieczenie przeciwpożarowe.

Należy tu podkreślić, że przy konstrukcji różnego rodzaju schodów na strych jest szczególnie brana pod uwagę ich szczelność – w przypadku pożaru będą wówczas stanowiły solidną zaporę przed ogniem i z całą pewnością wpłyną na zapobiegnięcie rozprzestrzenienia się ognia dalej. Dlatego też szczelność jest również bardzo ważną sprawą, która powinna być brana pod uwagę.

Categories: Schody na strych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *