schody nozycowe

Wybierz schody na lata!

Ogólnie schody wykonywane są z różnych materiałów, ale w przypadku stopni prowadzących na strych jest to przeważnie drewno, lub stal, a zatem rzadziej mowa tu o ciągach będących odlewami betonowymi, czy nawet schodach żelbetowych. Drewniane schody strychowe mają to do siebie, że nawet prosta konstrukcja prezentuje się bardzo dobrze, a dodatkowo w przypadku demontażu, jest on o wiele sprawniejszy, niż gdybyśmy mówili o bardziej solidnych schodach. Przede wszystkim nie będzie zalegał wówczas gruz.

Oczywistym jest, że rzadko człowiek decyduje się na demontaż schodów, ale w przypadku gdyby zechciał je zmienić na inne to drewniane schody drewniane na strych będzie mu łatwiej wymienić, a jeszcze bardziej jeżeli chęcią odmiany mają być drabiny strychowe, których to tak, jak i innych nie brakuje, a zatem oferty są tu bardzo bogate. Warto także spojrzeć na temat nieco szerzej i mieć na uwadze to, że zarówno beton, stal i drewno mogą zostać wykorzystane ze sobą, w zależności od przeznaczenia poszczególnych elementów w konstrukcji. Całość może wówczas być osadzona na betonowym odlewie, gdzie stopnie wykonane są z drewna a balustrady ze stali.

Oczywiście rozwiązanie takie wyklucza schodki drabinkowe, w których z kolei nie ma mowy o betonie. Do takich drewnianych schodków drabinkowych można natomiast wykorzystać metalową ramę, która to stanowi poręcz. Jak to wygląda możemy zaobserwować na stronie schody.velset.pl.

Categories: Schody na poddasze, Schody na strych, Włazy na poddasze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *