schody nozycowe

Wygodne schody na poddasze

Strych jest dość rzadko używanym pomieszczeniem, ale bardzo istotnym. Stanowi najlepsze miejsce do przechowywania różnych rzeczy, zarówno mało jak i wielkogabarytowych. To z niego najłatwiej dostać się na dach, który po kilku latach może wymagać niewielkiej konserwacji. Wejście na strych zazwyczaj prowadzi przez właz, a do niego schody. Nie warto decydować się na duże, masywne schody wewnętrzne, które zajmują dużo miejsca i sporo kosztują. O wiele lepszym rozwiązaniem będą schody nożycowe lub inne typowo poddaszowe.

Schody metalowe na strych mogą być bardzo komfortowe, jeżeli wybierzemy odpowiedni model. Szczególnie te wyposażone w dodatkową barierkę metalową lub posiadające antypoślizgowe stopnie. Materiał, z którego są wykonane można dopasować do własnych upodobań. Niektórzy preferują modele drewniane, a inni bardziej nowoczesne i wytrzymałe, czyli metalowe.

Wygodne schody na poddasze to produkty dobrych firm, przeprowadzających wiele badań i testów przed wypuszczeniem konkretnego modelu na rynek. Rozstaw stopni, ich długość i szerokość oraz powierzchnia są tak opracowywane, by zapewnić nie tylko komfortowe schodzenie i wychodzenie na strych, ale również bezpieczne poruszanie się po drabince nawet wtedy, gdy chcemy przenieść dużą gabarytowo paczkę.

Categories: Schody na poddasze, Schody na strych, Włazy na poddasze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *