schody nozycowe

Zakup na rynku wtórnym

Chcąc kupić dom na rynku wtórnym idziemy na pewien kompromis. Nie musimy przechodzić przez wszystkie procedury związane z budową, czekać aż nasz dom powstanie i będziemy  w nim mogli zamieszkać. Kupujemy dom gotowy wybierając z tego, co na rynku nieruchomości aktualnie jest oferowane.

Warto dobrze przemyśleć wybór. Jedną z możliwości jest kupno domu gotowego, wymagającego jedynie odświeżenia czy remontu. Warto zadbać o to, by okna i drzwi były szczelne, ściany niepopękane (malowanie pozwoli je odświeżyć), schody drewniane na strych powinny być stabilne i bezpieczne.
Wpółcześnie produkcja schodów drewnianych nastawiona jest właśnie na bezpieczeństwo i design, warto więc wymienić ten element, jeśli wymaga poprawki. Dobrze sprawdzić stan podłóg, stwierdzić, czy także nie wymagają odświeżenia. Dobrze byłoby, gdyby dom oglądnął specjalista, który oceni, czy wszystkie normy bezpieczeństwa są spełnione i czy nie trzeba wymienić dodatkowych elementów, na przykład instalacji wodnej, kanalizacyjnej, czy elektrycznej.
Jeśli wybierzemy dom odpowiadający nam lokalizacją, ilością i rozkładem pomieszczeń, na pewno uda się dopasować go do siebie również wewnątrz i cieszyć się nim będziemy mogli długie lata. Nie odkładajmy tylko koniecznych robót na nieokreślone „później”, ponieważ może to nastręczyć wielu kłopotów.

Categories: Schody na poddasze, Schody nożycowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *